Skip to content Skip to footer

Transform Your Smile with My Dentist Turkey Smiling is the most natural way to express yourself, and veneers are one of the keys to perfecting that expression. As My Dentist…

Hollywood Smile: Rediscover Your Smile with My Dentist Turkey Your smile is one of the most important reflections of your personality. The flawless and striking smiles of Hollywood stars are…

Hiperaktivite sorunu olan hastalar, sorunun fobiye dönüştüğü bir tedavi koltuğunda oturmakta zorluk çeken insanlar için çözüm odaklı bir prosedürdür.

Diş etlerinin en temel tedavisi tartar temizliğinin düzenli aralıklarla yapılmasıdır. Bununla birlikte, diş etleri genetik olarak hastalığa yatkınsa veya diş eti bakımı daha önce ihmal edilmişse, tartar temizliği yeterli değildir.

Bu, tüm dişlerinizi, çenelerinizi ve dişlerinizi tek bir görüntüde görmenizi sağlayan bir X-ışını filmidir.

Dişlerimizin diş etleri ile birleştiği yerde, dişe yapışmayan 1-2 mm kalınlığında serbest bir diş eti tabakası vardır ve bu alan diş üzerinde bir cebe benzeyen bir boşluk oluşturur. Bu alana sakız cebi denir. Diş Kliniği uzmanlarımız diş taşı kaldırma hizmetleri sunmaktadır.

Diş Kliniğimiz tarafından yapılan bir başka prosedür de diş beyazlatmadır. Yediğimiz yiyecekler, içecekler ve kötü alışkanlıklar nedeniyle dişlerimiz beyazlıklarını kaybeder ve zamanla parlar. Dişlerimizi düzenli olarak fırçalamamıza rağmen, bazen fırçalama işlemi dişlerimizi beyazlatmak için yeterli olmayabilir, ancak bu sorun beyazlatma işlemi ile çözülebilir.

Yanağın arkasında ve maksiller dişlerin köklerinin üstünde, maksiller sinüs dediğimiz içi boş hava boşlukları vardır. Dişlerimizin kökleri bu boşluğa uzanır. Bu bölgede dişler kaybolduğunda, bazen implantı yerleştirmek için yeterli kemik kalınlığı yoktur. Bu durumda, kemiğin kalınlığını arttırmak gerekir. Bu prosedüre sinüs nakli veya sinüs asansörü denir.

Bu, çeşitli nedenlerden dolayı dişin kökünden kurtarılamayan dişleri ayırma işlemidir. Diş hekimlerimiz diş çekiminden mümkün olduğunca kaçınmak isterler, çünkü: diş çekimi geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Bu nedenle dişleri mümkün olduğunca tutmaya çalışırlar.